Tábor

Slide
TÁBOR

Již od roku 2016 pořádáme v Bratčicích letní tábor pro děti, který nese název Setkání s koňmi, což dokonale vystihuje jeho podstatu.

Naším cílem je naučit děti pečovat o koně, jak k nim správně přistupovat a také jim předat zkušenosti z dlouholetého ježdění, ale i poznávání duše a potřeb našich koní.

Téměř každý rok jsme pro veliký zájem přidávali turnus navíc. A moc nás těší, kolika dětem můžeme zpestřit prázdniny a ještě je něco nového naučit.


Slide
JAK TO VŠE PROBÍHÁ V KOSTCE

První den se nese v duchu seznamování, jak s koňmi, prostředím, tak dětí mezi sebou. Tomu pomáhají i seznamovací hry, které pro naše táborníky připravujeme.

Každé ráno před snídaní se s dětmi vydáváme nakrmit koně a děti tak mohou zažít na vlastní kůži staré dobré pořekadlo: Nejprve zvířata, potom člověk. Po snídani se ke koním vracíme. Ukážeme, jak správně koně vyhřebelcovat a jak se čistí kopyta. Vysvětlíme, co vše je třeba udělat, aby byl koník spokojený.

Odpoledne se děti po práci těší zasloužené odměně v podobě vyjížďky nebo plavení se s koňmi. Následují různé hry a po večeři i různé večerní aktivity, které se i jako večerka odvíjí od věkové kategorie táborníků.

Předposlední den čeká děti navíc "bojovka" s večerním opékáním buřtů a nácvik na poslední den, kdy se mohou děti rodičům pochlubit tím, co vše se u nás naučili.