O nás

Slide
O NÁS

My a naši zvířecí přátelé žijeme v malebné vesničce Bratčice nedaleko Čáslavi. Vesnice se nachází na samém okraji Středočeského kraje a kraje Vysočina.

Dominantou krajiny je lesní vyvýšenina jménem Tisí skála. Další zajímavostí může být velmi starý mlýn, v němž se narodil Jan Perner – stavitel a projektant železničních tratí. Bratčice se pyšní také velkým Pastušským rybníkem a menším rybníkem Lázeňka. Klenotem jsou také přilehlé lesy, které obklopují vesnici.

Slide

Naše rodina se u koní pohybuje už roky. Vše začalo roku 2002, kdy jsme koupili první klisnu jménem Adina, plemeno Hucul. Vzhledem k tomu, že přímo u nás jsme neměli vhodné podmínky, byla Adina ustájena mimo naše působiště. V roce 2006 jsme přestavěli chlév a vybudovali 3 boxy pro naše koně. Tentýž rok jsme pořídili nového koně Zahs Dee Reed (Denny) a odvezli jsme ho na výcvik k paní Ing. Kláře Šálkové. Tak začala jeho závodní kariéra. Táta závodil v reiningu a já šla posléze v jeho stopách.

Později začalo našich parťáků přibývat a tak nám nezbylo než vybudovat novou a hlavně větší stáj. V roce 2011 jsem získala jezdeckou licenci a odstartovala své první oficiální westernové závody, kde jsem získala řadu ocenění.

V roce 2015 přišli rodiče s novým návrhem. Pořádat setkání s koňmi a tábory pro děti, kde budu předávat své zkušenosti mladším začínajícím jezdcům. Vzhledem k tomu, že mě baví práce s dětmi i s koňmi, opřela jsem se do toho naplno a za nedlouho začala má práce sklízet ovoce. Dnes jsou turnusy obsazeny zpravidla jen několik dnů po vypsání termínů.

Slide

Nápis LuCi se nabízel hned z několika důvodů:
Lucinka je klisna, kterou máme ze současného chovu nejdéle a Cira zase první uchovněná fena. Lucinka a Cira jsou parťáci, kteří jsou s námi od samého začátku a proto bylo jasné, že budou součástí našeho loga. Jako bonus zároveň krásně do textu zapadá mé jméno a to Lucie/Luci.

Logo podtrhuje zakomponování tlapky a podkovy, které znázorňuje, že se jedná o koně a psy.

Používáme ho ve dvou variantách a to složitější, kde jsou také vyobrazeny siluety našich mazlíčků a jednoduché logo bez siluet.